Šiemet, Prienuose, Žemės diena buvo švenčiama aktyviai ir keliose vietose. Graži, saulėta diena buvo tarsi visų prieniečių šauksmas į gamtą. Gamtos mylėtojų neišgąsdino nei vėjas, nei pavakare atlėkęs lietus. Ši diena linksmiausia būna mažiesiems prieniečiams. Kaip žinia, jie labiausiai myli gamtą, ir yra ištikimiausi jos draugai. Turbūt, šiemet mažiausiųjų pagalba labiausiai džiaugsis paukšteliai.

Jau nuo pirmadienio trijose švietimo įstaigose buvo ruošiami naujieji nameliai zylutėms ir varnėnams. Patys pirmieji pagelbėti pasiskubino Prienų “Ažuolo” pagrindinės mokyklos mokiniai, kartu su technologijų mokytoju Arūnu Žvirbliu, jie inkilėlius paruošė jau Žemės dienos išvakarėms. Antradienį, nuo pačio ryto, kalti inkilėlius pradėjo Prienų lopšelio-darželio “Saulutė”, bei Prienų “Revuonos” vidurinės mokyklos mažieji pagalbininkai. Labai aktyvaus palaikymo sulaukė “Saulutės” komanda. Kalti inkilėlių, subėgo ne tik visi mažieji ir “Saulutės” kolektyvas, bet ir mažųjų tėveliai. Norintys paliesti inkilėlius turėjo ilgokai palaukti, kol didelis mažųjų gamtos pagalbininkų ratas padarys bent mažą tarpelį. Mažųjų džiugino darbštūs tėveliai, bei, inkilėlių perduoti naujiesiems šeimininkams, atvykęs urėdijos atstovas – Kastytis Tarasevičius. Vaikai su džiaugsmu palydėjo iškeliaujančius jų rankų pagalba sukaltus inkilėlius.

Ne mažiau džiaugėsi ir pavakare Prienų šile susirinkę urėdijos bei ką tik įsteigtos Tvarkos ir teisingumo jaunimo lygos atstovai. Reikėjo gerai pamastyti, kur sukabinti tokią gausybę inkilėlių. Didžiausias džiaugsmas – mažųjų džiaugsmas, visus daugiausiai nustebino toks švietimo įstaigų bendruomenių nuoširdumas, pagalba ir mažųjų šypsenos. Urėdijos ir jaunimo lygos atstovai sukirto rankom, kad tai ne paskutinis, jų organizuotas renginys. Pasižadėta kitais metais šią šventę išplėsti. Jaunimo lyga džiaugėsi pirmuoju, bet ne paskutiniu, savo renginiu, kuris neliko prisvilusiu blynu. Jaunimo lygos atstovai paminėjo, kad jų įsikūrimas – tai noras suburti jaunimą kūrybai, bendradarbiavimui ir kultūringam pramogavimui.

Comments are closed.

Bombax Theme designed by itx